Bu programları kullanacakların unutmaması gereken birşey var ki, veri kurtarma için fiziksel bazı gereklilikler var. Yani, diske yazılan bir dosyayı kurtarabilmek için o dosyanın disk üzerinde bulunduğu sektörlerin üzerine yeni veri yazılmamış olması gerekiyor.

Bu da kısaca şu anlama geliyor ki, eğer silme işlemini çok yeni gerçekleştirdiyseniz veri kurtarma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.Ancak silme işlemi üzerinden zaman geçtikçe dosyayı kurtarma ihtimali düşüyor.

1. Recuva:

Bu program ile geri dönüşüm kutusundan sildiğiniz dosyaları geri getirebilir, mp3 çalarınızdan veya fotoğraf makinenizden sildiğiniz dosyaları kurtarabilir veya virüsler ve hatalar yüzünden kaybedilmiş dosyaları geri getirebilirsiniz.

2. Undelete Plus:Bu program ile geri dönüşüm kutusundan sildiğiniz dosyaları geri getirebilirsiniz. Ayrıca Shift+Del komutuyla kalıcı olarak sildiğiniz dosyaları, dos ortamında sildiğiniz dosyaları geri getirebilir ve çıkarılabilir disklerinizde kurtarma yapabilirsiniz.

3. PhotoRec:

Fotoğraf makineleri, kameralar ve hafıza kartlarındaki kayıp resim ve videoları geri getirebilir.Sistem yazılımınız zarar görmüş dahi olsa kullanılabilir.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ