» » » » » » "Sanal Firefox" ile daha güvenli sörf

Bir tarayıcı hayal edin: Ekranınızdan size bakıyor ama aslında o orada değil. İşte "Sanal Firefox"...

Dünyanın önde gelen PC üreticisi Hewlett-Packard (HP), HP Compaq dc7900 isimli yeni masaüstü sistemini satışa çıkardı. Firefox kurulu olarak gelen, ancak gerçekte Firefox'un bulunmadığı yeni HP Compaq dc7900, sanal web tarayıcısıyla malware saldırılarına karşı da PC'nizi koruma altına alınmış durumda.

Virtual Firefox (Sanal Firefox) olarak da bilinen sanal web tarayıcı, HP'nin Symantec ve Mozilla firmalarıyla görüşmesi neticesinde HP sistemlerinde yer almaya başladı. Bunun ilk örneği olan Compaq dc7900, Virtual Firefox sayesinde, sisteme herhangi bir malware saldırısı gerçekleştiğinde hiçbir şekilde zarar görmeyecek.

Virtual Firefox ile PC'lerin daha stabil kullanılabilmesinin artık mümkün olduğunu dile getiren Symantec'in teknik ürün yöneticisi Scott Jones, Web'de sörf yapılırken PC üzerinde yapılan değişikliklerin artık sanal bir katmanda (virtual layer) yer alacağını sözlerine ekledi.

Sanal Firefox'un VMware ya da Virtual PC gibi uygulamalardan en önemli farkı, tüm işletim sistemi yerine sadece tarayıcının sanallaştırılıyor olması.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ