» » » » » » » Birden fazla email hesabının önemi

Bilindiği gibi uzun zamandır Gmail başta olmak üzere Hotmail ve Yahoo! Mail gibi birçok email servisi, kullanıcılara yüksek kapasitelerde ücretsiz email servisi sunuyor.

Ancak kullanıcıların burada düştükleri büyük bir hata var: O da kullanıcıların bir tek email hesabını yeterli görmesi. Oysa güvenliğiniz için birden fazla email'inizin olması şart.

Chat odaları, forumlar ve internet kullanıcılarına açık diğer platformlar genellikle kullanıcıların email hesabını talep ederler ve sadece email'i ile bu sayfalara kayıt olabilen kullanıcılar bu servislerden faydalanabilir. Ancak güvenilir olmayan sitelere bu şekilde kayıt yaptırmanın birçok olumsuz yönü vardır; özellikle bunlardan bir tanesi herkesin malumu: Spam'lar! Güvenilir olmayan sayfalarda kullanılan email adresleri, spammer'ların da hedefi olabiliyor; hal böyle olunca kullanıcıların email adresine günde onlarca hatta yüzlerce spam tipinde mesaj gelebiliyor.

Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için yapılması gereken tek şey ise ikinci bir email hesabı edinmek. Email'lerinizden birini bu gibi güvenilir olmayan sayfalarda kullanırken, asıl önemli olanını ise güvenmediğiniz hiçbir sitede kullanmamaya özen göstermelisiniz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ