Hızlı başlat veya başlat menüsü yerine daha hızlı bir şekilde bütün yazılımlarınıza erişmek ister miydiniz? Key Launch, her şeyi ayağınıza getiriyor.

Programları başlatmak için, özellikle de Windows XP altında başlat menüsünden aramak oldukça zahmetli oluyor. Bu sorunu çözmeniz için, size bir önerimiz var: Key Launch. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan yazılımı, indirip kurduktan sonra sistem tepsisine ufak bir simgesini bırakıyor. Bu simgeye tıklayıp programı açınca karşınıza bir arama satırı çıkıyor. Buraya açmak istediğiniz programın ilk birkaç harfini girerek programı aşağıdaki listede görebilir ve üzerine gelip çift tıklayarak anında açabilirsiniz.

Her Yazılıma Kısayol

Ayrıca listelenen programa sağ tıklayarak add alias to this item dediğiniz an sizden bir kısayol girmeniz isteniyor. Örneğin Word programı için kısayolunuzu Wo olarak belirlerseniz bundan sonraki Word programına girişleriniz için yapmanız gereken tek şey Ctrl+Q tuşuna basıp ardından gelen ufak kutucuğa Wo yazmak olacak. Bu kısayolu menüden değiştirebiliyorsunuz.

Program hem oldukça ufak boyutu hem de ücretsiz olmasıyla bilgisayarda vakitten tasarruf yapmak isteyen kullanıcıların dikkatini çekecektir. Sürekli çalıştırdığınız yazılımları sıraya da dizmenize gerek kalmayacak.


YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ