» » » » » » Dizüstü Bilgisayar Pilinize Doping!

Windows XP çalıştıran dizüstü bilgisayarınız için üreticinin verdiği tasarruf yazılımı yetmiyorsa bir de önereceğimiz yazılımına bakmanızı öneririz.

Dizüstü bilgisayarınızla herhangi bir işle meşgulken arka planda çalışan onlarca ufak uygulama olur ve bunlar işlemcinizi olması gerekenden daha fazla yorarak bataryanızdan çalarlar. Yüksek işlemci gücü gerektirmeyen işlerinizde işlemcinizin fazla yorulup bataryanızı yemesini istemiyorsanız SpeedswitchXP tam size göre.

Program Intel ve AMD işlemcilerini kullanan dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış. Ancak işletim sisteminizin XP olmasını gerektiren bir program olduğundan, Vista kullanıcıları bundan mahrum kalıyor.

Tüm Ayarlar Elinizin Altında

Programı kurup açtıktan sonra otomatik olarak sistem tepsisine simgesini yerleştiriyor. Simgenin üstüne tıklayıp Main Window menüsüne gelirseniz işlemci gücünü harcama ve voltaj ayarlarını yapabilme imkanınız doğuyor. Programda maksimum ve minimum performans, pil ömrü gibi ayarları elle yapabildiğiniz gibi programın otomatik olarak yapmasını da sağlayabilirsiniz. Tabii bu durumda çok fazla faydasını göremeyebilirsiniz. Esas ayarlar ise, Options menüsünde. Buradan çok ayrıntılı ayarları yapabiliyorsunuz.


SpeedswitchXP hem 1MB’ın altındaki dosya büyüklüğüyle, hem de ücretsiz olmasıyla XP kullanan dizüstü kullanıcılarını oldukça memnun ediyor.YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ