» » » » » » » » » » » » » » » » » » » » En iyi anlık mesajlaşma uygulamaları


Digsby boyu ufak ama işlevi büyük bir yazılım. Onun sayesinde e-posta, sosyal ağ, anlık mesajlaşma hesaplarını tek bir yerden kullanabilirsiniz.E-posta, sosyal ağ ve anında mesajlaşma hizmetlerini tek çatı altında birleştiriyor.Yalnızca Windows için kullanılabiliyor. Ekran görüntülerine buradan bakabilirsiniz.


Pidgin eski adıyla Gaim, 3 milyonu aşkın kullanıcısıyla hem linux hem de windows platformlarında kullanılabilen, oldukça hızlı, sade ve şirin bir program. Plug-in'ler sayesinde kendi isteklerinize göre düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

Meebo hakkında yazacaktım ama burada enfes şekilde en ince ayrıntısına varıncaya kadar anlatılmış onun için pas geçiyorum.


Adium tüm anında mesajlaşma sistemelerine erişim sağlayabilen bir program ve tıpkı pidgin gibi kişiselleştirilebiliyor, fakat bu sefer sadece macintosh platformu için.
Diğer uygulamalar; trillan ve miranda tıpkı digsby ve pidgin görevi görmekteler ama bunlar karşısında pek tutunamadılar. Pardus ve ubuntu gibi linux platformlarında kopete ve amsn kullanılabilir. Yine meebo benzeri web tabanlı olarak messengerfx ve ebuddy var.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ