» » » » Size Özel Media Center

Bilgisayarınızın işletim sistemiyle gelen media center yazılımlarını bir kenara bırakmak için size güzel bir neden sunuyoruz.

Windows XP ve Vista işletim sistemlerinin kendi içlerinde bulunan Media Center programları bazı TV kartlarını desteklemez ve kullanıcılarını zor duruma sokar. Ancak MediaPortal ile bu tarz bir kısıtlamanın üstesinden gelebileceğiniz gibi, programın birbirinden kullanışlı özellikleri ile, benzer yazılımlarla olan farkını hissedeceksiniz.

Tamamen Ücretsiz

Program açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak kurulum dosyası boyutunun 30 MB olması ve bilgisayarınıza yüklenme aşamasının 10-15 dakikayı bulması kullanıcılar açısından sorun gibi görünse de, bu tarz bir program için çok da kusur sayılmaz. Sonuçta bilgisayarınız hiçbir kısıtlama olmaksızın kusursuz bir Media Center haline geliyor.


Yüksek Uyumluluk

Program çeşitli markalarda birçok kumanda ile uyumlu olarak tasarlanmış. Ayrıca her türlü TV kartını desteklediği gibi birden fazla TV kartınız varsa onlarla da sorunsuz olarak çalışabiliyor. Program HD TV özelliğini de destekliyor ve görüntülerinizi bilgisayarınıza istediğiniz video formatında kaydedebiliyor. Video ve müzik dosyalarınızı bir Player gibi formatı ne olursa olsun çalabiliyor, izlediğiniz filmle ilgili bilgileri IMDB’den anında aktarabiliyor ve izlediğiniz canlı yayını durdurup geri sarabiliyor. Programın içinde bulunan anlık hava durumu bilgileri ve Messenger özelliği ile televizyon ve bilgisayarı aynı ekran üzerinden kullanmanın rahatlığını yaşayabiliyorsunuz.Programa arayüz ve eklenti desteği de üretici sitesinden sağlanabiliyor.


YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ