» » » » » Verilerin USB belleğe yazıldığından emin olun

USB 2.0 destekli çoklu kart okuyucunuzu PC'ye bağladınız ve beraberinde gelen sürücüleri de kurdunuz. Ancak bu işlem sonrasında USB belleğe en son aktardığınız dosyalar kaybolmaya ya da bellek üzerinde yer alsa da açılamamaya başladı.

Kart okuyucu ile USB bellek arasında bir uyumsuzluk olduğunu düşünüyorsunuz.

Yüksek hızlı kart okuyucuların bazılarında sürücüler, okuma ve yazma hızını artırmak için Windows yazma önbelleğini etkinleştiriyor. Sonuçta USB belleği yuvasından çıkarmadan önce Başlat çubuğundaki bildirim alanından Donanımı Güvenle Kaldır seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Bu seçenek, işletim sisteminin önbellekteki dosyaları USB belleğe taşımasını sağlıyor. Aslında performans artışı sağlamak için yapılan bu değişikliğin yol açtığı sıkıntıyı gidermek için yazma önbelleğini devre dışı bırakmalısınız.

Bunun için USB belleği PC'nize bağlayın. Denetim Masası'ndaki Sistem simgesine çift tıklayın. Sistem Özellikleri penceresinden ulaşabileceğiniz Aygıt Yöneticisi'nde Disk Sürücüleri başlığı altından, USB belleğe ait kayda çift tıklayın. Açılan pencereden İlkeler sekmesine geçin. Performans için en iyi duruma getir seçeneğini etkinleştirin. Tamam'a tıklayarak değişiklikleri onayladığınızda USB belleğiniz sorunsuz şekilde çalışmaya başlayacak.


YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ