» » » » » » » » Gmail renklendi - Gmail Themes

Gmail resmi blog’undan duyurulan bir özellik olan Gmail Themes ile artık Gmail temalarını kendi zevkinize göre değiştirebileceksiniz.


Google Labs özelliği ile bir çok yenilikçi uygulamalar sunan Gmail ekibi bu kez ise mevcut mavi-beyaz görselli temadan sıkılan kullanıcılarına çeşitli temalar sunarak kendi zevklerine göre arayüzlerini değiştirebilecekler. Ancak bir çok Gmail özelliğinde olduğu gibi tema değiştirme özelliği de şu aşamada yalnızca ingilizce dil desteğinde sunuluyor.

Gelelim Gmail Themes'te hangi temaların olduğuna ve bu özelliği kendi Gmail'inizde nasıl kullanabileceğinize...

Google'ın kişiselleştirilebilir anasayfasındaki tema özelliğinden sonra sonunda Gmail'e de benzer tema özelliği eklendi.

Hesabınızda bu özellik aktifleştikten sonra, ayarlar (settings) sayfasında temalar (themes) adında bir tab göreceksiniz ve buradan 30 farklı temadan istediğinizi seçebilirsiniz.


Bu 30 temanın içinde ise Google chrome tarzı, retro notepad, zamana göre değişebilen doğa temaları, gmail'inize yağmur yağdırabileceğiniz havadurumu temaları ve çeşitli eğlenceli karakterler var.

Diğer e-posta servislerinin aksine şimdiye kadar Gmail kullanıcılarına görsellik anlamında hiçbir zaman çok fazla düzenleme veya geliştirme sunmadı. Bu yüzden Gmail görünümünü değiştirmek isteyen kullanıcılar (özellikle Firefox için) Stylish gibi çeşitli eklentiler kullanmak zorunda kalıyorlardı. Fakat bu eklentiler de Gmail'in yavaşlamasına neden oluyorlardı.

İlgi çekici bir diğer haber ise, bazı temaların konuma göre özelleştirilebilmeleri. Zamana göre değişebilen bazı temalarda güneşin doğuşu ve batışının zamanı veya hava durumu gibi bilgiler için bu konum bilgisi kullanılıyor. Bu temalardan birini seçtiğinizde Ülke/Şehir (Country/Region) menüsünün belirdiğini göreceksiniz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ