İnternetin alt yapısının gelişimi ile internet hızında son yıllarda müthiş bir artış oldu. Bu nedenle geçmişte yapılan yazışmalar ya da telefon görüşmeleri zaten kısıtlı sundukları iletişim hizmetini, görüntülü olarak bu hizmeti sunan teknolojilere bırakmaya başladılar.

Yüzyüze yapılan toplantılardan alınan verim, verimlilik açısından en yüksek orana sahiptir. Örneğin şirket yöneticisinin de iştirak etmesi gereken bir toplantı yapılacak.İşte bu ortamda görüntülü olarak yapılan görüşmeler; jest ve mimiklerin de algılanmasını sağladığı için daha sağlıklı ve mutlaka daha verimli olacaktır. Bu tür durumlarda kullanabileceğiniz 5 farklı aracı Faydalı Şeyler ekibi olarak sizler için inceledik..

Google video chat: Google tarafından yakın zamanda sunulan bu ürün gmail hesabınız ile entegre çalışıyor. Buradan indirebileceğiniz eklenti ile kullanımınıza sunulmuş.

Skype video call: Daha henüz yeni sayılabilecek bir zamanda hizmete sunulan bu video call seçeneği bizlere, tam ekran imkanı ve kaliteli görüntü sunuluyor.


Toxbox: Browser tabanlı ve masaüstünden de çalışan toxbox ile sadece bir kişiyle değil aynı pencereden 25 kişiyle bile görüşme yapabilirsiniz.


Sightspeed: Skype ile hemen hemen aynı işlevi gören bu program sadece onun kadar esnek yapıda değil.Vsee: Vsee aynı anda 4 kişiye video konferansı yapma imkanı tanıyor ve bunuda daha az trafik ve daha kaliteli görüntü sunarak yaptığını iddia ediyor.


YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ