» » » » » » RSS akışlarınızı daha rahat bir şekilde yönetin

RSS akışları sayesinde, web sayfalarının sunduğu özel haber servislerine abone olabilir ve örneğin, Internet Explorer 7 ve Windows Vista kenar çubuğu üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Diğer taraftan Outlook'u bu bilgileri kaydetmek için kullanmak istiyorsanız, abone olduğunuz akışları (feed) bu yazılım üzerinden takip etmeyi de tercih edebilirsiniz.

Outlook 2007 RSS akışlarını pencerenin sol kısmında yer alan Kişisel Klasörler başlığı altında listeliyor. Bu listeye ulaşamıyorsanız Görünüm / Gezinti bölmesi menüsünden Normal'i seçin. Normalde gezinti alanı daraltılarak başlığı tek satır halinde ekrana geliyor. Bu durumda Posta'ya tıklamanız ve Tüm posta öğeleri listesini genişletmelisiniz. RSS akışları da bu alanda Kişisel Klasörler alanında bulunuyor. Abone olduğunuz akışların her biri ayrı bir grup olarak görüntüleniyor ve içerisinde alınan iletilerin tümü yer alıyor.

Akışlara abone olun: Herhangi bir akışa abone olmak için URL'sine ihtiyacınız var. Bunu öğrenmek için internet tarayıcı penceresinden RSS akışı işaretine tıklayın. Daha sonra Outlook'ta Araçlar / Hesap ayarları'ndan aynı adı taşıyan iletişim penceresini açın ve RSS akışları sekmesinden Yeni'ye tıklayın ve açılan pencereden URL'yi girin. Ekle'ye tıklayın. Bir sonraki iletişim penceresinden bu akışla ilgili seçenekleri değiştirebilirsiniz. Buradan Outlook'un HTML sayfalarını da otomatik olarak indirmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca akış adı alanını kullanarak Kişisel Klasörler / RSS akışları alanında görüntülenecek ismi değiştirebilirsiniz. Normal kullanım için Tamam'a tıklayarak standart ayarları da kullanabilirsiniz.

Abonelikleri silmek için Kişisel Klasörler başlığından "RSS akışı" listesini genişletin ve [Del]'e bastıktan sonra ekrana gelen güvenlik sorusunu Evet'e tıklayarak yanıtlayın.

Akışı görüntüleyin: Herhangi bir iletiyi okumak için ona çift tıklamalısınız. Burada çoğu kez yalnızca bir spot yer alıyor ve Makaleyi görüntüle'ye tıklayarak içeriğin tamamını görüntülemeniz mümkün oluyor. Bunun için Internet Explorer penceresi kullanılıyor. Makaleyi indirmek ve Outlook altında depolamak için Tüm makaleyi varsayılan Web tarayıcınızda görüntülemek veya makaleyi ve eklerini karşıdan yüklemek için burayı tıklatın alanını seçin. Açılan menüden Tüm içeriği karşıdan / karşıya yükle'ye tıklayın. İndirme tamamlandığında, makale de tümüyle bilgisayarınıza taşınmış olacak.Akışların ortak kullanımı: Outlook ya da Internet Explorer 7 üzerinden abone olduğunuz akışlara, diğer uygulamadan da ulaşabilirsiniz. Bunun için Araçlar / Seçenekler / Diğer'den Gelişmiş seçenekler'e tıklayın ve RSS akışlarını ortak akış listesiyle eşitle'yi işaretleyin.YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ