Eğer mp3'ü ve mp3'ten zil sesi yapma özelliğini destekleyen bir telefonunuz varsa beğendiğiniz bir şarkının tamamı yerine sadece nakaratını veya beğendiğiniz herhangi bir bölümünü zil sesi olarak yapabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan program ImToo Video Converter adında harika bir yazılım. Bu programın istediğiniz özellikteki sürümünü internet üzerinden kolayca bulup indirebilirsiniz.

Şimdi programı nasıl kullanabileceğimizi anlatmaya başlıyorum. Öncelikle programı PC'mize kuruyoruz. Daha sonra masaüstümüze gelen
ikonuna tıklıyoruz.
Daha sonra ki bölümde programa kayıt olmak için "register" butonu var. Eğer programı satın almadıysanız "next" butonuna tıklayıp bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.2.bölümde ise "Load" butonuna tıklayarak zil sesi yapmak için kırpacağımız şarkıyı seçiyoruz.
3.bölümde şarkımızın hangi kısmını kırpacağımızı belirleyeceğiz. Bunun için öncelikle "player"ımızdan şarkının beğendimiz kısmının hangi dakikalar arasında geçtiğini tespit ediyoruz. Örneğin 3 dakikalık bir şarkı. Beğendiğiniz kısım 1.dakikada başlıyor ve 01:30 da bitiyor. Şimdi beğendimiz kısmın başlangıç ve bitişini belirleyeceğiz.3.bölümde sayı doğrusuna benzeyen çizgi üzerinde bulunan yuvarlak şeklindeki cismi 01:00 konumuna getirip "Set as Start Point" butonuna tıklıyoruz. Sonra yuvarlak cismi 01:30 konumuna getirerek "Set as End Point" butonuna tıklıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra bir sonraki adıma geçiyoruz.Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi "MP3 - MPEG Layer-3 Audio (*.mp3)" seçiyoruz ve "Next" butonuna tıklıyoruz.Son bölümde ise zil sesimizin aktarılacağı klasörü seçiyoruz ve "Next" butonuna tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra gelen sayfadaki "Encode" butonuna tıklayarak işi bitiriyoruz ve zil sesimizi usb, bluetooth vb. yardımı ile telefonumuza atıp zil sesi olarak ayarlayarak kullanmaya başlıyoruz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ