» » » » » » » » » İnanılmaz ama gerçek.İki Milyon kitap cebinizde

Evet inanılmaz ama gerçek. İki milyon kitap evime bile sığmaz demeden önce haberin ayrıntılarına bakmanızı öneririz. Çünkü Google, yaklaşık 2 milyon kitabı cep telefonunuzdan görüntüleyebileceğiniz yepyeni servisini duyurdu.

Kütüphanenizde kaç kitap var bilemiyoruz ama kendinizi kitap kurdu olarak tanımlıyorsanız Google'ın online kitap arama servisi Book Search'ü duymuşsunuzdur. Yayınlanmış kitapların içerikleri üzerinde arama yapabildiğiniz bu servis hakkında üç yıl kadar önce Google aleyhine ciddi davalar da açılmıştı. Davayı kazanan Google, çeşitli kütüphanelerle anlaşıp arşivini genişletmişti.

Google, şimdi diğer servislerinde yaptığı mobilleştirme harekatını kitap arama için de başlatıyor. Toplam 7 milyon kitabın kayıtlı olduğu Book Search'ün mobil versiyonunda ilk etapta 1.5 milyonu ABD, 500 bini de ABD dışından olmak üzere yaklaşık 2 milyon kitap eklenmiş durumda. Ancak mobil demek tüm cep telefonlarından görüntülenebilir anlamına gelmiyor. Bu servisi kullanabilmek için ya iPhone sahibi olmanız ya da Android işletim sistemli bir telefon kullanmanız gerekiyor.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ