Eğer MP3 iyi bir sıkıştırma formatıysa, MP7 kesinlikle çok daha iyidir!

MP3 çalarlar artık oldukça yaygın. MP4 dosyalarını oynatabilen cihazlar ise sahiplerinin adeta gurur kaynağı. Fakat piyasaya yeni çıkan bir cihaz yakında hepsinin pabucunu dama atmaya hazırlanıyor. Çünkü Digital MP7 Player adındaki bu cihaz MP7 formatını destekliyor! Ama ortada ufak bir sorun var: MP7 formatı henüz resmi olarak duyurulmuş bir format değil!

Piyasaya yeni çıkan ve sadece 70 dolara satışa sunulan bu cihazın fiyatı özelliklerine göre oldukça iyi görünüyor. 2,8 inçlik LCD ekranıyla müzik çalabilen ve video oynatabilen cihaz aynı zamanda da bir radyo alıcısı. Resim görüntüleme ve hatta ses kaydı imkanı da sunan cihaz MP3 ve MP4 formatlarını destekliyor. MP7 desteklediği iddiasının doğruluğunu test etmek içinse, beklemekten başka şansımız yok çünkü şu anda piyasada MP7 dosya formatında bir video bulmak pek mümkün değil.

Yine de görünüşe göre cihaz piyasaya çıktığında sadece uzmanları şaşırtmış durumda. En azından kullanıcıların cihaza gösterdikleri ilgi, onların durumu normal veya memnuniyetle karşıladığını gösteriyor.

Görünüşe göre uyanık üreticiler, MP7 gibi bir kavramı kullanarak kullanıcı kazanmaya çalışmış. Amaç ise, "MP3 iyiyse, MP7 daha iyidir" fikrini müşterinin zihninde canlandırmak.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ