Bilgisayarınıza izinsiz giriş yapan zararlı yazılımların, silindikten sonra geride bıraktığı izlerden tamamen kurtulabilmek için bu yazılımı kullanın.

Herhangi bir güvenlik yazılımı kullanıyorsanız, zararlı yazılımların bilgisayarınızda yaptığı değişiklikler büyük ihtimalle otomatik olarak temizleniyordur. Ancak fazladan bir gözün size hiçbir zararı olmaz. Software Dragon tarafından sunulan FixUp Restrictions, zararlı yazılımların bilgisayarınızda yaptığı değişiklikleri geri almaya yarayan ücretsiz, kolay kullanımlı ve sistem dostu bir program.

Portatif olarak USB belleğinizde de taşıyabileceğiniz bu faydalı yazılımı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Fixup Restrictions, virüs içermemekle birlikte, içerdiği Ask.com çubuğu nedeniyle güvenlik yazılımları tarafından Adware olarak damgalanıyor. Bu da eğer farklı bir güvenlik yazılımınız mevcutsa, kurulum esnasında Ask.com toolbar sorgusunu es geçmenize ve reklam yazılımının bilgisayarınıza yüklenmesine neden olabilir. Bu sorunu çözmek için en pratik yöntem şu şekilde:

Kurulum dosyasına sağ tıklayıp, içeriğini 7-zip veya benzeri bir program ile herhangi bir klasöre aşağıdaki seçenekleri kullanarak çıkarın.

FixupSetup klasöründe yer alan Fixup.exe dosyasını çalıştırın.

Dilerseniz TempIMAGE klasörünü tamamen silebilirsiniz. Zira Ask.com ile ilgili kurulum burada yer alıyor ve diğer güvenlik yazılımları, bu dosyalar bilgisayarda bulunduğu sürece kullanıcıya rahat vermiyor. Aynı yöntem ile Fixup Restrictions yazılımını USB belleğe atıp portatif olarak kullanmanız da mümkün.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ