Yapılan bir araştırma, Avrupa'da bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok hangi antivirüs yazılımının kullanıldığını ortaya koyuyor...

Dünyanın önde gelen piyasa araştırma kuruluşlarından GfK Retail & Technology'nin PC kullanıcılarına yönelik gerçekleştirdiği araştırmada, kullanıcıların yüzde 35'inin Kaspersky Lab antivirüs çözümlerini tercih ettiği ortaya çıktı. Yine aynı araştırmadan çıkan sonuç; Batı Avrupa güvenlik yazılımları pazarının bireysel kullanıcı segmentindeki liderinin Kaspersky Lab olduğu.

Batı Avrupa'da altı ayrı ülkenin IT mağazalarında, antivirüs yazılımı satın alan binlerce kişi ile yapılan görüşmeler neticesinde sonuçlanan bu araştırma, PC kullanıcısının IT güvenliği konusunda bilinçli olduğunu göstermesi açısından da büyük önem taşıyor.

Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdür Murat Göçe; Türkiye'ye yönelik Kaspersky Lab ürünlerinin tercih edilmesini şu şekilde özetledi: "İnternet üzerinden yapılan ticari işlemler, anlaşmalar, online bankacılık, alışveriş siteleri, her geçen gün hacker'ların iştahını daha fazla kabartıyor. Bu bağlamda dünyanın her yerinde işlenen hack suçları milyar dolarlara, ulusal tehdit anlamında ise ilk sıralara ulaşmış durumda. Bundan böyle, kullanıcılar daha bilinçli olmalarının yanı sıra en iyi güvenlik ürününü de konumlandırmak durumundalar. Kaspersky Lab ürünlerinin ülkemizde çok daha fazla tercih edilmesinin nedeni budur."

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ