Google, geçtiğimiz Aralık ayında, hiç de alışık olmadığımız bir şekilde web tarayıcısı Chrome'u beta olmaktan kurtarmıştı. Ancak internet devi, o zamandan beri Chrome'un 2. sürümü için çalışmalarını sürdürüyordu. Chrome 2 ile ilgili yayınlanan geliştirici sürümleri bugüne kadar "Developer Channel" (Geliştirici kanalı) aracılığıyla indirilebiliyordu. "Stable Channel" ise standart bir kullanıcının kararlı sürümü indirip güncelleme yaptığı kanal olarak biliniyordu.

Ve şimdi bu iki kanala bir üçüncüsü daha eklendi: "Beta Channel". Bu kanalın anlamı, Google'ın bir süredir üzerinde çalıştığı Chrome 2 için ilk beta sürümü yayınlamış olması. Buradaki kurulum dosyasını indirirseniz, Chrome'unuz 2.0.169.1 sürümüne güncellenecek. Bu sürüm, Chrome 2 için yayınlanan ilk beta sürüm olarak dikkat çekiyor.

Yeni beta'nın dikkat çeken en önemli özelliği, SunSpider JavaScript testinde kararlı sürüme oranla yüzde 35 daha hızlı olması. Bunun yanında auto-scroll (otomatik kaydırma), otomatik form doldurma ve yeni sekme özellikleri de Chrome 2'nin sunduğu yenilikler.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ