AlertThingy ile internetteki benliğinizi kontrol altına alın, tüm bilgiyi tek bir merkezden yönetin.

İnternet servis sağlayıcılarının sayısı arttıkça, yanyana açılan sekmelerin, ezberlenmesi gereken kullanıcı isimlerinin ve takip edilmesi gereken RSS'lerin sayısı yüzünden aklımız bulanmış durumda. Friendfeed çıktı da, tüm kaynakları birbirine bağladık derken, AlertThingy adıyla sürpriz yeni bir yazılım çok daha fazlasını sunmayı vaadediyor.

AlertThingy, bir Adobe Air yazılımı, yani masaüstünde çalışan bir tür widget (mini minnacık, ufacıcık uygulama) misali. Bu küçük program ile "tweet"lerinizi gönderin, Facebook durumunuzu güncelleyin, Flickr'a fotoğraf yükleyin, Tumblr'a yazılarınızı girin ve her gün artan servislerden yararlanmak için AlertThingy'le tanışın. Yalnızca sosyal arkadaşlık ağları değil, iş yaşamını ilgilendiren Yammer, Basecamp ve Huddle ile sıkı bağlar kurmayı ihmal etmeyen AlertThingy, bir masa üstü yazılımı olarak servislerine servis katacağa benziyor.

Haydi tüm internet ağlarınız ile tek bir sistem üzerinden iletişim kurmayı başardınız, bir de bunun RSS okuyucusu olsa fena olmaz mı demeye fırsat bırakmadan, belki de internetin en şık RSS okuyucusuna da AlertThingy ile kavuşabilirsiniz. Hatta aldığınız haberleri ister Tumblr'a yollayın, ister Twitter üzerinden "tweet"leyin, isterseniz sosyal ağdan arkadaşlara gönderin.

AlertThingy'nin tüm bu özellikleri TweetDeck, Facebook gibi sosyal ağ ortamlarının hakimi olmaya çalışan markalara ibret oluyor, üstelik FriendFeed'den ilham alarak yaratılan bu kompakt program arama seçeneği de sununca zevkten içimiz bir hoş oluyor.

Kaynak:yahoyt.com

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ