Bilgisayar kullanıcılarının en çok canını sıkan şeylerden biri, hiç şüphesiz internet üzerinden gelen virüs ve benzeri zararlı yazılımlardır. Bu nedenle her kullanıcının başta anti-virüs yazılımı olmak üzere spyware ve benzeri koruma programlarını sistemlerinde bulundurmaları gerekiyor.

Ancak bu yazılımları kullanmak da tek başına yeterli değil elbette. Örneğin kullanıcıların büyük bir kısmının pek dikkat etmediği bir nokta vardır: Sistemlerine kurdukları yazılımların güncel sürümünün bulunup bulunmadığına pek dikkat edilmez. Oysa bilgisayarlara kurulan her yazılımın en güncel sürümünün kullanılması gerekiyor; zira yazılımların eski sürümlerinde bulunan açıklar sadece bu güncelleme paketleriyle giderilebilir.

Yalnız sistemde kurulu olan onlarca programın güncel sürümü olup olmadığına tek tek bakmak biraz zahmetli olabilir ve kullanıcılar bu nedenle yazılımların güncel sürümlerini indirme konusunda biraz yavaş kalabilir. Ancak geliştirilen bir yazılım sayesinde artık sisteminizde kurulu olan tüm yazılımların en güncel sürümlerini kullanabileceksiniz.

FileHippo ile hep güncel kalın!

FileHippo Update Checker isimli bu araç sayesinde kullanmakta olduğunuz herhangi bir yazılımın güncel sürümü internette yayınlandığında, bundan anında haberdar olabileceksiniz.

Yapmanız gereken tek şey ise söz konusu yazılımı sisteminize kurmak ve arada bir programın veri tabanını taratarak sisteminizdeki yazılımların güncel sürümlerinin olup olmadığını kontrol etmek.

Sadece 153KB'lık bir dosya boyutuna sahip olan yazılımın kolay kullanımı sayesinde istenilen her an programların güncel sürümleri takip edilebilir.

Ekran kartı sürücülerinizden, diğer donanım sürücülerinize, kullandığınız web tarayıcılarınızdan diğer aklınıza gelebilecek hemen her programın güncel sürümünü internet üzerinden tarayabilen araç ile artık yazılımların en yeni sürümlerinden anında haberdar olacak ve bu sürümleri tek bir tıklamayla sisteminize kurabileceksiniz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ