Intel tarafından geliştirilen "IT Manager" oyununun yeni versiyonu olan "IT Manager III: Unseen Forces" Türkiye'de de hayata geçirildi. 13 Mart gününden itibaren Türk IT uzmanlarına sunulan oyun için ilk hafta tam 1.000 IT uzmanı kayıt oldu. "Bir iş hayatı simülasyonu" olarak tasarlanan oyunda, Kehanetler, Doğu felsefesi, Araf, Aydınlanma gibi kavramları bilişim dünyasının doğal akışıyla harmanlanarak sunuluyor. "IT Manager Game III: Unseen Forces", bu adres üzerinden ücretsiz olarak oynanabiliyor.

Intel, ilk versiyonunu 2005'te çıkardığı ve bilişim teknolojisi uzmanlarının iş hayatını bir simülasyon olarak yansıttığı "IT Manager" oyununun yeni versiyonunu Türkiye'de de başlattı. "IT Manager III: Unseen Forces", donanımla ilgili bir simülasyon evreni yaratıyor ve günlük konular kadar gerçek dışı sorunları da barındırıyor.

Kehanetleri ile oyuncuya yol gösteren "Kahin", IT enerji seviyesi ve teknolojiye hakimiyet ile gelen "aydınlanma" gibi Doğu felsefesine gönderme yapan öğeler ve "yeniden başlatma nişanı" gibi sıradan sorunları olağandışı hale getiren çözümler oyunu tekdüze bir IT simülasyonundan farklılaştırıyor. Oyunun ismindeki "Unseen Forces" ibaresi ise her işin yolunda gitmesini sağlayan 'gizli IT gücü'nü temsil ediyor.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ