Ücretsiz bir yazılım olan BumpTop ile masaüstünüzü gerçek anlamda üçüncü boyuta taşıyabilirsiniz.

BumpTop masaüstü sadece üç boyutlu yapı ile ikonlar için yeni yerler oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda ikonlar kendilerine has ufak ön izleme resimleri ve tamamen yeni fonksiyonlar kazanıyor. Mesela birden çok ikonu yığın haline getirip birleştirebiliyor ve böylece masaüstünde daha fazla yer açabiliyorsunuz. Yığın daha sonradan tek bir fare tıklaması ile sayfa sayfa açılabiliyor.

Fizik motoru ve sosyal masaüstü Yeni ikonları masaüstüne istediğiniz gibi yerleştirmenin yanında istediğiniz alana fırlatabiliyorsunuz. Bu durum özellikle dokunmatik ekranlarda çok zevkli oluyor, zira ikonlar birbirine çarptığında fiziksel anlamda doğru biçimde tökezliyor veya kayıyorlar.

BumpTop'un diğer özellikleri arasında masaüstüne yapıştırabileceğiniz not yazıları, Facebook, Flickr veya Twitter'a tek bir tık ile resim yükleme, ikonları önemine göre dinamik olarak küçültme veya büyültme, tema desteği ve daha birçok şey var.

BumpTop işletim sistemi kabuğuyla bütünleşmeyen bir program olduğu için masaüstü, mevcut sisteme müdahale etmiyor ve istenildiği zaman tehlikesizce sonlandırılabiliyor veya kaldırılabiliyor.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ