» » » » » Resimleri dilediğiniz gibi boyutlandırın

Microsoft'un kullanıcılara sunduğu Image Resizer isimli Powertoy ile resimleri dilediğiniz gibi boyutlandırabilmeniz mümkün.

Buradan yazılımı indirip kurabilirsiniz. Boyutlarını değiştirmek istediğiniz resmin üzerine sağ tuş ile tıkladığınızda<<>> seceneğinin SAĞ TUŞ menüye eklendiğini göreceksiniz.İstediğiniz işlemi buradan kolayca yapabilirsiniz.

Seçeneklerde de görüldüğü gibi üzerinde sağ tıkladığınız resmin boyutlandırmasını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 640*480, 800*600, 1024*768 ve 240*320 otomatik boyutların yanı sıra Custom bölümünde istediğiniz boyutları el ile de girebilirsiniz. Seçeneklerden birini işaretleyip "OK" butonuna bastığınızda aynı klasör içerisinde yeni oluşturduğunuz resim hemen eklenmiş olacaktır. Değişiklik yaptığınız resim ile aynı adı taşıyıp sadece sonuna "copy" eklentisi gelmiştir.

Bir önemli ipucu daha: "Resize the original pictures (don't create copies)" seçeneğini işaretleyip yeniden boyutlandırmayı yaparsanız, dosyanın orjinali üzerinde değişiklik yapmış olacaksınız. Resimler üzerinde yanlış değişiklilik yapmamak için bu özelliği birkaç denemeden sonra kullanmanız önerilir.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum:

  1. İndirdim ve denedim gerçekten güzel bir program tavsiye ederim :)

    YanıtlaSil