» » » » » » » » » » » Cebinizdeki dosyaları sıkıştırın

sıkıştırma programları,pc downloadAçık kaynak kodlu ve bedava dosya arşivleme yöneticisi 7zip çalışmalarına başlanan 2000 yılından bu yana çok mesafe kat etti ve mobil cihazlara kadar girmeyi başardı.

Cep telefonunuza attığınız bir yazılımın sıkıştırılmış olduğunu yanınızda bilgisayar yokken fark ettiğinizde canınız çok mu sıkılıyor? Doğrusu yüklemeyi çok istediğiniz bir uygulamanın sıkışmış olarak telefonunuzda kalması can sıkıcı. Bunun önüne geçmek için cihazınıza dosya ayıklayıcı bir uygulama yüklemenizde fayda var. Ödüllü arşivleme yazılımı her ne kadar WinRar ve WinZip'in gölgesinde kalmış gibi görünse de GNU lisansıyla birçok kullanıcının listesinde ilk sıralarda yer almayı başarmış görünüyor.

Her alana el atmaktan çekinmeyen üçüncü şahıs yazılım geliştiricileri, 7zip için de resmi olmayan bir sürüm geliştirmeye başlamışlar. Bu sisx dosyası yalnızca 7zip arşivlerini mobil cihazınıza çıkartmaya yarıyor.

Symbian cihazlarda çalışan uygulama standart Symbian arayüzüyle çalışıyor. Bu kullanıcılara uygulamaya aşina olmak adına katkı sağlıyor. Şimdilik sadece S60 3. sürüm cihazları desteklediği açıklanmış olsa da s60 5. sürüm bir cihaz olan 5800XM ile yaptığımız denemelerde başarılı bir sonuç aldık.

İlerleyen sürümlerde hızlı bir gelişme sürecine gireceğini düşündüğümüz uygulama, isim değiştirerek yalnızca "unpacker" sıfatındanda kurtulur belki. Yazılımın bu mobil versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Kaynak:shiftdelete.net

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ