Cep telefonunuzun arka planında çalışan gereksiz uygulamaları sonlandırmak istiyorsunuz fakat neleri sonlandıracağınızdan tam olarak emin değilseniz bu uygulamayı incelemenizde fayda var.

Cebimizdeki küçük akıllı cihazlar, tıpkı bilgisayarlar gibi zamanla yavaşlarlar. Böylece zaten kısıtlı olan sistem performansları gittikçe düşer ve mobilin en önemli sorunlarından biri olan şarj konusunu, daha büyük bir problem olarak yaşamaya başlarsınız.

Eğer sizde mobil cihazınızı yoğun olarak kullanan ve yeni uygulamaları sürekli deneyen bir kullanıcı iseniz, zaman zaman cihazınızda biriken gereksiz dosyalardan kurtulmanız gerekir. Arka planda çalıştığından şüphelendiğiniz işlemler varsa, Symbian cihazınızda bunları görebilmek ve sonlandırabilmek için artık kapsamlı bir aracınız var.

En yeni sürümü ile "KillMe" dört farklı sekmeyle, çalışan işlemleri sonlandırabilmek için alternatifler sunuyor.

İlk sekmede listelenen uygulamalar, güvenle sonlandırabileceğiniz, genellikle üçüncü şahıs yazılımların parçacıklarından oluşan bölüm. Bu uygulamaları sonlandırmanızın sistemde hiçbir tutarsız çalışmaya neden olmayacağı belirtiliyor.

İkinci sekmedeki bölüm ise sonlandırmanızın şüpheli olabileceği işlemleri içeriyor. Bunların bir kısmı sisteme ait işlemler olacağı gibi, sistem dosyası olarak çalışan ama tamamen gereksiz olan üçüncü şahıs yazılımlar da olabilir. İsimlerine göre sonlandırma işlemi yapabilirsiniz.

Üçüncü sekme ise sisteme ait işlemleri ifade ediyor. Bunları zaten ya sonlandıramazsınız, ya da sonlandırmanız sistemde bir kararsızlığa yol açar.

Dördüncü sekmede ise sonlandırdığınız yahut artık çalışmayan uygulamalar listeleniyor. Dilerseniz bunları tekrar başlatmanız da mümkün.

Ücretsiz olarak sunulan uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ