Türkiye'de şu an için mobil internet oldukça yüksek fiyatlardan tüketicilere sunuluyor. Kotanızı aşıp çok daha fazla ücretler ödemek istemiyorsanız bu uygulamayı kurmanızda yüzdeyüz fayda var.

3G gelince mobil internetin fiyatları da ucuzlayacak beklentisi, piyasadaki hakim görüş olsa da, şu anda mobil internet maalesef oldukça yüksek fiyatlardan kullanıcılara sunuluyor. Eğer sizde yoğun olarak cep telefonunuzdan mobil internet kullanıyorsanız, kotalı tarifeler şu an için en makul çözüm olarak göze çarpıyor.

Ancak kotaları aşmanız durumunda ciddi bedeller ödemeniz de söz konusu. Sizde faturanızın daha fazla kabarmasını istemiyorsanız Symbian'lı mobil cihazınız için oldukça güzel bir çözüm mevcut.

En basit anlamıyla, bir kota takip uygulaması olan "Data Quota" paket veri aktarımının ne kadar yapıldığını gösteriyor. Ayrıca zaman aralığını da paketi satın aldığınız günü başlangıç tarihi olarak belirleyerek, aylık süreçte görüntüleyebiliyorsunuz.

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen uygulama henüz çok yeni ve geliştirilmeye açık. Buradan uygulamanın resmi sayfasına ulaşabilir yada buradaki bağlantıdan uygulamayı doğrudan indirebilirsiniz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ