Kimimiz için program indirmek sıradan ve günlük bir alışkanlıktır. Ancak maalesef yüklenen bazı programların kendilerini güncelleme özellikleri yoktur. Bu nedenle bütün programlarınız için tek tek ilgili siteleri dolaşıp acaba güncel versiyonu var mı yok mu diye vakit kaybetmek yerine, bunu sizin yerinize otomatik olarak yapabilecek oldukça kullanışlı bir program kurup bütün arama işini ona bırakabilirsiniz.

Benimde kullandığım ve sizlere önerdiğim bu yararlı programlardan üç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

File Hippo Update Checker

faydalı programlarProgram çok küçük 154kb'lik bir exe dosyasından oluşuyor. Bu dosyayı çalıştırdığınız zaman, sisteminizi tarayarak yüklü programları buluyor ve versiyon numaralarını kontrol ederek bilgileri filehippo.com'a yolluyor. Burada programın yeni versiyonunun olup olmadığını kontrol edip size haber veriyor.Üstelik Filehippo ücretsiz bir program.

Appupdater

faydalı programlarBu faydalı program ise daha çok Linux'taki Apt ve Yum programlarına benziyor. Windows'un komut satırından çalışıyor. Sadece iki komutla bütün işinizi görüyor.

Gerçekten de sisteme yük bindirmeden çalışan küçük ama bir o kadar da sizlere zaman kazandıran bir program. Appupdater açık kaynak kodlu ve yine ücretsiz bir yazılım.

RadarSync

faydalı programlar
Programı yükleyip sistem taraması yaptırdıktan sonra size yeni versiyonu olan programları gösteriyor.RadarSync tamamiyle WindowsXP ve Vista'nın 32 ve 64 bit sürümleriyle uyumlu çalışıyor.Sitesinde ücretli ve ücretsiz olarak versiyonları bulunmakta.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ