» » » » » » Öğrencilere faydalı olabilecek siteler

öğrenci,yardımcı programlar1-EverNote: Evernote bir not alma uygulaması. Notlar alabilir, bunları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Notların yanı sıra web sayfalarını da kaydedebilir, ekran görüntüleri alabilir bunları twitter ile, cep telefonunuzdan ya da mail ile paylaşabilirsiniz.

2-Grademate: Bu uygulamayla ile yapılacak listeleri hazırlayabilir, bunları sınıf arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Özellikle grup çalışmaları için oldukça gerekli.

3-Backpack: Backpack her şeyi bir araya toplayan bir uygulama. Tek bir sayfada yapacağınız ödev, proje vs. dair her şeyi bir araya toplayabilirsiniz. Projeye her yönüyle hakim olmanızı kolaylaştırır.

4-StudyRails: Google Calendar benzeri bir uygulama.

5-Diigo: Hepimiz derslerde önemli gördüğümüz bölümlerin altını çizmişizdir. Bu web sitesi aynı işlemi online yapmamızı sağlıyor.

6-Delicious: Önemli bulduğunuz web sayfalarını tek bir etiket altında kaydedebilir, paylaşabilir, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

7-MindMeister: Bir proje hakkında aklınıza gelen her şeyi tek bir sayfada ve tablo şeklinde toplayabilirsiniz.

8-GoogleDocs: Online word, excel, powerpoint dosyaları hazırlayabilir ve projelerinizde kullanabilirsiniz. Microsoft Office programlarının çoğu zaman fazla ayrıntılı ve gereksiz özelliklerini kullanmak istemeyenler ve direkt olarak paylaşmak isteyenler için.

9-Etherpad: Bir sayfa üzerinde grup elemanlarının aynı anda düzenleme yapmasına olanak verir. Skype'ın yazıyla yapılanı denebilir.

10-SlideRocket: Etherpad benzeri bir uygulama.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ