» » » » » » » » » PlayStation 3'de Film ve Dizi keyfi

PlayStation 3'de FilmSony PS3 sahiplerini sevindirecek yeni bir anlaşmaya imza attı. Önümüzdeki aydan itibaren bu konsolun sahipleri, Netflix firmasının özelliklerini kullanıp internet üzerinden film ve dizi izleyebilecekler.

Konsollar kullanıcıların dikkatini çekmek ve pazardan daha çok pay almak için her şeyi yapıyor. Geçenlerde Xbox 360'ın Sky TV hizmetleriyle anlaştığını açıklamıştık. Sony'de bu olaya kayıtsız kalmadı ve Amerika'daki popüler Netflix film kiralama servisiyle anlaştı.

PlayStation 3 sahiplerini sevindirecek haber ise, firmanın online izleme özelliklerini de kullanacak olmaları. Böylece belgesel dizi ve film gibi onlarca seçeneği PS Network'e bağlanıp izleyebilecekler. Önümüzdeki ay Sony çıkartacağı bir yama ile sistemi aktif edecek. Netflix'e üye olanlar filmleri kutulu ya da online izleyebilecekler. Ne yazık ki bu sistem şimdilik ülkemizde geçerli değil.

Çünkü Türk kullanıcıları hala PlayStation Network'ün tüm özelliklerini kullanamıyor. Ancak Sony'in yaptığı açıklamaya göre en geç önümüzdeki yıla kadar Türkiye'de sisteme dahil olacak. Netflix'in Türkiye'de şubesi bulunduğu için yakın bir gelecekte ülkemizdeki PS3 sahipleri bu özelliği tamamiyle kullanacaklar. İlk etapta 17.000 filmin bulunacağı hizmet giderek genişleyecek. Netflix'i PS3'e uyarlamanın bedeli ise aylık 8.99 dolar.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ