» » » » » » Uygulaması kendinden pahalı

İphone uygulamalarıiPhone'un en önemli özelliklerinden biri sayılan geniş uygulama seçenekleri, aynı zamanda Apple'ın da popüler cep telefonunu satmak için en çok kullandığı yöntemlerden biri. "Her şey için bir uygulama var" başlığıyla sürdürdüğü reklam kampanyası her geçen gün biraz daha anlam kazanıyor çünkü Apple'ın uygulama satış sitesi App Store'da eksik ne varsa hızla tamamlanıyor. Bu uygulamaların çoğu oldukça düşük fiyata satılırken arada sırada fahiş fiyatlı uygulamalar da görülebiliyor.

Bunun bir örneği 1000 dolara satılan "I am rich" (Ben zenginim) adlı uygulamaydı. Fakat uygulamanın çok pahalı olmaktan ve ekranda kırmızı bir elmas göstermekten başka bir özelliği yoktu. Bu neden Apple bu uygulamanın satışını durdurdu. Şimdi yine 1000 dolarlık bir uygulama piyasaya çıktı ama bu kez uygulama fiyatının karşılığını veriyor gibi görünüyor.

Çünkü BarMax CA adlı uygulama ABD'deki hukuk öğrencileri için hayati olan ve hazırlanmak için 3000 ile 4000 dolar arası ücrete sahip bir kursa yazılmayı gerektiren bir sınav için hazırlık niteliği taşıyor. Tam 1 GB'lık bu uygulama saatlerce süren video anlatımlar, sayfalarca bilgi ve özel deneme sınavları içeriyor. Bu kez iPhone için çıkan bu pahalı uygulama fiyatının karşılığını veriyor gibi görünüyor...

Kaynak:Chip.com.tr

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ