» » » » » » » Windows Live Messenger'dan yenilikler

Eski adıyla MSN yeni ismiyle de Windows Live Messenger, ülkemizde en çok kullanılan sohbet programlarından biri. Bu tercih fazlası nedeniyle, isteseniz de kolay kolay başka sohbet programlarına geçemiyorsunuz, çünkü arkadaşlarınızın büyük çoğunluğu Windows Live kullanıyor. Neredeyse ülkemizin resmi chat programı ilan edilecek olan Windows Live Messenger 2010'dan size yeni haberler getirdik. Resmi adı Live Wave 4 olan bu program, sosyal ağlarla olan bağlantıları sayesinde, sohbet dünyasında çığır açmayı hedefliyor. Microsoft Live 2010'a Wave 4 (Dalga 4) diyor çünkü, şimdiye kadar yapılmış en geniş kapsamlı ve büyük dördüncü yenilik paketi olacak. İşte Live Messenger 2010'da gelecek özellikler;

Sosyal ağlarla ortaklaşa çalışacak

Live Messenger'ın 2010 sürümü Windows 7'yle büyük bir uyum gösterecek. Bu işletim sisteminde ekran alt kısmında bulunan hızlı işlem menüsü sayesinde, Online – Offline olma ve kullanıcıyı meşgul gösterme gibi seçenekleri kısa yoldan ayarlayabileceksiniz.

Sohbet ekranındaki en büyük değişiklik, sosyal ağ eklentisiyle ilgili yapılmış. Artık, Twitter ve Facebook hesabınızı yenilediğiniz zaman, kullanıcı adınız altında bu yenilikler herkese duyurulacak.

Program artık, Bing arama motoruyla daha entegre şekilde çalışıyor. Sohbet sırasında, istediğiniz kişini fotoğraflarını aratıp bunu arkadaşlarınızın penceresine yollayabileceksiniz.

Daha önceki sürümlerde bulunan ve kişilerin Live hesaplarını yenilediğinde otomatik olarak değişen kişisel kartlar şimdi çok daha geliştirilmiş. Sosyal ağ eklentisi sayesinde, Facebook, Twitter, ve blog sayfaları da kişisel kartların ilgi alanına dahil edilmiş. Artık, sosyal ağlarınızı yenilediğiniz zaman bu kartlarda yaptığınız işlemlerin içeriklerine de yer verilecek.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ