google logoGoogle, yeni projesi ile dünyanın dört bir yanındaki insanların ana dilleriyle iletişim kurmasını sağlamayı hedefliyor....

İnternet üzerinde dünyanın en büyük arama motorlarından hatta en büyüğü olan Google, telefonlara çağ atlatacak bir yenilik üzerinde çalışıyor.

Daha önce birçok dilde Google Translate ile web üzerinde yabancı dillerden çeviri hizmeti sağlayan Google, bu uygulamasını sesli olarak telefonlara taşımak istiyor. Günümüz teknolojilerinden faydalanacak Google, otomatik çeviri ile telefonlardaki ses tanıma sistemlerinin birleşimlerini geliştirerek yepyeni bir sesli çevirici hazırlayacak. Böylelikle herkes kendi ana dilini kullanarak sesli olarak da iletişim halinde olabilecek.

Bu çağ atlatacak sistemin gerçekleşmesi yakın zamanlı bir proje gibi gözükmüyor çünkü günümüz koşullarında google translate üzerinde çeviri yaparken bile çeşitli zorluklar yaşanırken direkt olarak sesi algılayıp karşı tarafa kendi dilinde sesli çeviriyi göndermesi çok zor. Fakat Google sesli çeviri projesi için çalışmalarını devam ettiriyor.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ