Microsoft, bilgisayar kullanıcılarını piyasada dolaşan "Security Essentials" antivirüs programının sahte kopyalarına karşı uyarıyor. David Mood'un bildirdiğine göre firmaya ait güvenlik setinin zararlı yazılım barındıran sahte sürümü şu an piyasada dolaşıyor.

"Security Essentials 2010" isimli sahte program, Microsoft'un güvenlik çözümünün kılığına giriyor ve güncelleştirme olarak bilgisayarınıza zararlı yazılım indiriyor. Ancak sahte yazılımı tanımak aslında çok kolay. Çünkü program kullanıcıyı ücrete tabi üst sürümü satın almaya yönlendiriyor. Gerçek Microsoft Security Essentials ise yasal bir Windows kopyasına sahip herkese ücretsiz olarak sunuluyor.

"Security Essentials 2010" kopyası, kullanıcıyı üst sürümü satın almaya yönlendirmek için kayıt defterinde de değişiklik yapıyor. Sonuç olarak farklı programları açmaya kalkışıldığında yükseltmeyle ilgili uyarılar çıkıyor. Bunun dışında masaüstü duvar kâğıdı değiştiriliyor ve kayıt defterinde yapılan değişiklikler sayesinde arka planın tekrar değiştirilmesi engelleniyor. Farklı domainler de engelleniyor.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ