Strateji meraklısı oyunculara bir iyi haber de Civilization 5'ten geldi.

Yeni geliştirilen savaş sistemi ve daha gerçekçi oynanabilirliği ile Civ 5'in strateji oyunlarında bir çığır açacağı iddia edildi. 2K genel müdürü Christoph Hartmann oyunla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Kullanılacak olan yeni grafik motoru oyuncuları çok memnun edecek. Muhteşem grafiklerle birlikte insanlar kendilerini oyunun içinde hissedecek. Oyundaki ülkelerin liderleri Civilization 5 ile birlikte ilk kez kendi dillerini konuşmaya başlayacak.

İmparatorluklar arasındaki savaşlarda dev ordular bulunacak. Savaşlar her zamankinden daha gerçekçi ve heyecanlı olacak. Menzilli bombardımanlar sayesinde oyuncular sadece cephelerde değil, stratejik olarak da savaşacak."

Oyunun multiplayer kısmında da yenilikler planlandığını söyleyen Hartmann, oyun içindeki arabirimle birlikte oyuncuların her an yenilikleri paylaşabileceğini ve sürekli bir yarış içerisinde olacağını söyledi.

Firaxis ayrıca Facebook için Sid Meier's Civ Network adında bir oyun üzerinde çalışıyor. Hem acemi strateji oyuncularını hem de ustaları memnun etmesi planlanan bu oyunun da yakında piyasaya sürüleceği konuşuluyor.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ