» » » » » » En sosyal Nokia, Nokia C5

En sosyal Nokia, Nokia C5Nokia, sosyal ağlar için optimize edilmiş, S60 arayüzüne sahip ve C serisinin ilk üyesi olacak olan yeni akıllı telefonunu duyurdu.

Bir süredir söylentiler ve fotoğrafları dolaşan Nokia C5 sonunda tüm detayları ile ortaya çıktı. 3. Sürüm Symbian işletim sistemine sahip oluşu ile akıllı telefon sınıfına dahil olan cihaz, aynı zamanda Nokia'nın yeni oluşturduğu C serisinin de ilk üyesi konumunda.

2.2 inçlik bir dokunmatik ekranı bulunan Nokia C5, 3.2 megapiksellik kamerası ile iyi bir fotoğraf kalitesi vaat ediyor. Dahili GPS alıcısı ile navigasyon yapabilmeye olanak tanıyan cihaz aynı zamanda Ovi Maps ile ömür boyu ücretsiz sürücü ve yaya navigasyonu ile birlikte geliyor.

Arayüzü ve ön yüklü yazılımları ile sosyal ağlar için optimize edilmiş bir işletim sistemine sahip olan C5'in bekleme ekranı da sosyal ağlar ile entegre edilebiliyor. Bu sayede hesaplarınızdaki hareketliliği anında takip edebiliyorsunuz. Ayrıca anlık mesajlaşma yazılımları için ön yüklü olarak Google Talk ve Windows Live Messenger istemcileri cihazda yerini alacak.

MicroSD kartlar ile bellek ihityacını karşılayan C5'in kutu içeriğinde 2 GB kart yer alacak. Cihazın maksimum bellek desteği ise 16 GB ile sınırlandırılmış. 3.5 mm kulaklık çıkışı, TV bağlantı desteği ve Stereo IHF ses çıkışı ile kullanıcısına güçlü ve berrak bir ses sunuyor Nokia'nın yeni akıllı telefonu.

Küçük ve ince yapısı, cihazın en iddialı olduğu alanlardan biri. (Sadece 12 mm) Nokia C5, bu küçük gövdeye rağmen şarj performansı anlamında oldukça başarılı sonuçlara imza atıyor. 12 saate kadar konuşma süresinin yanında 26 güne kadar bekleme süresi oldukça iyi.

Gençlere hitap eden hesaplı bir akıllı telefon olarak lanse edilecek olan cihazın 2010'un ikinci yarısından itibaren Avrupa'da vitrinlerdeki yerini alması bekleniyor. C5'in vergiler hariç satış fiyatı ise 135 € olarak belirlenmiş.

Kaynak:Shiftdelete

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ