millat facebook-müslüman facebookGeçtiğimiz haftalarda İslam ülkelerinde başlayan Facebook isyanı artık sanal ortamda da kendini göstermeye başladı. İşte helal sınırlara uygun yeni sosyal ağ...

Ünlü sosyal ağ Facebook'da Hz.Muhammed ve İslam karşıtı grupların artması müslüman kullanıcıların sinirlerinin gerilmesine neden olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda site üzerinde açılan ve kullanıcıları Hz.Muhammed karikatürleri çizmeye davet eden grup ise müslümanların sabrını taşıran son damla olmuştu.

Pakistan'da başlayan anti-Facebook gösterileri diğer İslam ülkelerinden de destek gördü. Bu olaylar sanal dünyada da yankılanmaya devam ediyor. Müslümanlar internet üzerinden Facebook'a karşı ellerinden geldiğince tepki göstermeye çalışıyor.

Pakistan'daki genç web tasarımcıları din kardeşlerini Facebook'tan kurtarmak için ünlü sosyal ağın alternatifini tasarladı. Herkes için sosyal ağ sloganıyla hazırlanan bu site İslam'ın helal kurallarına göre sosyal ağ kavramını tekrar düzenliyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde açılan sayfanın şimdiden 83 bin üyesi oldu.

Bu hızlı büyümeyi beklemeyen site sahipleri ise yaşananlar karşısında oldukça şaşkın. Sosyal ağ sitelerine ümmet kavramı katan oluşuma ise bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ