» » » » » Google'ın beyaz ana sayfasına elveda...

renkli google ana sayfasıBildiğiniz gibi Google'ın arama konusundaki en önemli rakiplerinden biri Microsoft'un Bing arama motoru. Her ne kadar Google arama pazarında Bing'den epeyce önde olsa da, Bing'in getirdiği yenilikler arasında benimsediklerini alıp, kendi arama motorunu geliştirmekten de geri kalmıyor. Bing her gün kullanıcıların ilgisini çekeceği farklı bir arka plan görüntüsü ile hizmet verirken, Google yıllardır arama sayfasını beyaz ekran üzerinde gösteriyordu ama bu durum değişmek üzere...

Google yaptığı resmi bir açıklama ile artık kullanıcıların kendi Google sayfalarının arka planlarına istedikleri resmi yerleştirebileceklerini açıkladı. Bu uygulama henüz sadece Google.com adresi üzerinden yayınlanıyor ve sol alt köşede yer alıyor. Birkaç gün içerisinde Google.com.tr'ye de gelmesi bekleniyor.


Bu sayfada da bir örneğini görmekte olduğunuz uygulamanın en güzel yanı ise Google'ın arama sayfasının yüklenmesini yavaşlatmayacak olması. Google önce kendi arama sayfasını yükleyecek ve bu işlem tamamlandıktan sonra sizin seçtiğiniz resminiz görüntülenecek. Böylece beklemek istemeyenler resim yüklenmeden önce aramasını gerçekleştirebilecek.

Seçenekler arasında Google'ın sizin için seçtiği resimler de var; kendi resminizi yükleme imkanı da var. Yani dilerseniz, PC'nizdeki herhangi bir resmi de Google ana sayfasında kullanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili güzel örnekleri, Twitter'daki #MyGooglePage etiketinden de görebilirsiniz.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ