adet söktürücü bitkilerGünümüzün stresli yaşam koşullarında hemen hemen tüm kadınların ortak dertlerinden biri çok az adet olunması ya da adet döneminin gecikmesi. Bu durumu yaşayan kadınlar için “adet söktürücü bitkiler” ve “adet söktürücü ilaçlar” en büyük yardımcılarından biridir. Ancak unutulmaması gereken bunun geçici bir çözüm olduğu, eğer sık tekrarlanan bir durum ise mutlaka uzman bir doktorla görüşülmesi gerektiğidir.

Adet söktürücü bitkiler:

İlk akla gelen ve hangisinin kullanılacağı tercihe göre değişiklik gösteren bitkiler; maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayı olacaktır. Tercihe göre hangisi isteniyorsa çay şeklinde demlenip içilebilir. Bu bitkilerle yapacağınız çayı üç ya da dört bardak içmelisiniz.Ayrıca çevrenizdeki aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz üvez meyvesi de adet söktürmede faydalı olacaktır.

Bu yöntemlerin dışında dereotu tohumu da kullanabilirsiniz.İki çay kaşığı dövülerek hazırlanmış dere otu tohumu ile hazırlayacağınız bitki çayı da adet kanamasını söktürmede faydalı olacaktır. Bol bol kereviz tüketilmesi bir başka alternatif olacaktır. Son önerimiz eğer çörek otunu, bal ile karıştırıp yiyebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileği ile....

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ