Scrolling box

Yagli saclara cozumEğer yağlı bir cilde sahipseniz, saçlarınızın da yağlı olması en doğal sonuçtur. Bu durum genelde genetik ve aileden gelen bir özelliktir. Alabileceğiniz en temel önlem yağlı yiyecek tüketimini azaltmaktır. Şampuan tercihlerinizi kepek önleyici şampuanlardan yana kullanmak, kükürtlü sabun kullanmak da oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca aşağıda sizlerle paylaştığımız karışımları aktarlardan temin ederek hazırlayabilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Kuru saçlar ile karşılaştırıldığında yağlı saçların bakımı çok daha zordur. Mutlaka hergün yıkanmaları gerekmektedir. Saçlarda yağlanma ve kepeklenme seboreik dermatit adı verilen bir hastalığın habercisi de olabilir. Bu hastalığın kesin sebebi bugünkü tıbbi ortamda bilinememektedir. Yağlanma nedeni ile saçta mantarlar kolaylıkla yerleşir bu durum kepeklenmeyi de arttırır. Mutlaka uzman bir cildiye doktoru ile görüşülmelidir.

Yağlı saçlara çözüm için 1.Karışım:

4 bardak suya (1 litre), 1 avuç kadar kekik konur. Beş dakika kaynatıldıktan sonra, temiz ve ince bir tülbent yardımı ile süzülür. Saçlar ve saç dipleri bu su ile iyice ovulduktan sonra 1 saat kadar bekletilir. Daha sonra ise ılık su ve kükürtlü sabunla yıkanır.

Yağlı saçlara çözüm için 2.Karışım:

Yine 4 bardak suya (1 litre), 1 tutam kadar kekik ve 1 tutam kadar da sedir konur. On dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbent yardımı ile süzülür. Süzülmüş olan bu suya, bir su bardağı kadar limonsuyu ilâve edilir. Saçlar ve saç dipleri bu su ile ovularak yıkanır. En az haftada 2 kere tekrarlanır.

Yorum

Daha yeni Daha eski