Scrolling box

Ay burcu hesaplama
Hemen hemen herkes burcun nedir sorusuna cevap verebilir durumdadır. Fakat çok az kişi ay burcunun ne olduğunu ve önemini bilmektedir. Peki ay burcu neden bu kadar önemli ve “ay burcu hesaplama” işlemi nasıl yapılıyor? 

Kısaca doğduğumuz tarih ve saatte gökyüzündeki Ay’ın içinde bulunmakta olduğu Burca ay burcu denir. Ay burcu duygularımızı belirler, hissettiğimiz duyguların temelinde ay burcundan aldığımız eğilimler yer alır. Mutluluklarımız, sevinçlerimiz ya da kederlerimiz, yaşadığımız tüm duygusal iniş çıkışlarda ay burcumuz etkilidir. 

Peki “ay burcu hesaplama” işlemi nasıl yapılır? 

İlk olarak aşağıdaki tablodan doğduğunuz sene ve ayın ilk gününde Ay’ın hangi burçta olduğunu bulmanız gerekiyor. 

Ay burcu hesaplama

İkinci olarak aşağıdaki tabloda doğduğunuz günü bulmalı ve az önce ay'ın hangi burçta olduğuna baktığınız burca eklemelisiniz. Biraz karışık oldu ama bir örnekle açıklamak gerekirse; 15 Kasım 1980’de doğduğunuzu varsayalım. 

Tablo 1’den 80 yılının Kasım ayında ay’ın Aslan burcunda olduğunu buluruz. Tablo 2’den bu burca 6 ilave etmemiz gerektiğini anlarız. Son olarak tablo 3’de Aslan burcu üzerine 6 sayarak Kova burcuna ulaşırız. Sizin ay burcunuz böylece Kova olmuş olur. Ay burcu hesaplama bu kadar basit.

Ay burcu hesaplamaAy burcu hesaplama

Yorum

Daha yeni Daha eski