Afrodizyak nedir
Afrodizyak nedir?
Kişilerin cinsel olarak uyarılmasını sağlayan besin, yağ, ilaç, madde ve bitkilerin ortak ismine Afrodizyak denir. Yunan tanrıçası Afrodit’ten günümüze kadar gelen bir deyimdir. 

Afrodizyak nedir ve Afrodizyak içeren besinler:


 1. BİTKİ ÇAYLARI: Vücuttaki Sıvıların akışını hızlandıran Bitki çayları içildiğinde, kan dolaşımı hızlanır tutkularda ve heyecanlarda artış meydana gelir. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırırlar. 
 2. REZENE: Bilinen en eski afrodizyaklardan birisi olan rezeneden hergün bir parça tüketilmesi cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılmaktadır. 
 3. TANE KARANFİL: En güçlü doğal afrodizyaklardan birisi olan karanfil tanesi, yorgunluğa karşı da iyi gelmektedir. 
 4. GİNSENG: Çin'de doğal afrodizyak olarak kullanılan ginseng Bitkisi vücudun es şartlarına adapte olmasını sağlıyor. Fiziksel dayanıklılığı sağlayan ginsengin diğer bir özelliği de şeklinin insan vücuduna benzemesidir. 
 5. POLEN: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunur. 
 6. KİŞNİŞ: Özellikle kadınlara keyif veren kurutulmuş kişniş tanesinin, şarabın içine katılarak içilmesi önerilmektedir. Aşırı kullanılması erkeklerde ters etkilere sebep olabilir. 
 7. SAFRAN: Aşırı tüketildiği zaman gülme krizine sebep olan safranın, erojen merkezler üstünde uyarıcı etkileri vardır. 
 8. VANİLYA: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusu ile karşı cinsi harekete geçirir. 
 9. İSTİRİDYE: İçindeki çinko ile spermin çoğalmasına neden olan istiridye, cinsel isteği artırır. 
 10. ÇİLEK: Cilt sorunları için en iyi meyvelerden birisi olan çilek, güçlü bir afrodizyaktır. 
 11. İNCİR: Erkeklerin cinsel gücünü artıran çok güçlü bir afrodizyaktır. Aydın'da yetişen dünyaca ünlü incirler de ‘mucize afrodizyak meyve' olarak biliniyor. 
 12. ZENCEFİL: Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ