Sakallardaki yetersizlik ya da seyreklik günümüz erkeklerinin en büyük sorunlarından biridir. 17 yaşına kadar sakalların çıkmamış olması aslında normaldir. Ancak 17 ile 20 yaşları arasında bu sorunun devam ediyor olması bir rahatsızlık olarak kabul edilebilir ve çözüm yolları araştırılmaya başlanabilir.

Kesin bir çözümü bulunmayan bu problemi gidermek için başvurulacak çözüm öncelikle doğal karışımlarda aranmalıdır. Sıklıkla uygulanan “Sakal çıkarıcı” yöntemler şunlardır:

Badem yağı ile sakal çıkarma

Bilinenin aksine badem yağı sakal çıkarmada etkili bir yöntem değildir. Badem yağı daha çok bıyık ve sakalların parlatılması için kullanılabilir.

Sarımsak ile sakal çıkarma

Sarımsak kullanımı sakalın temelini sağlayacak tüylerin çıkmasını ve çoğalmasını sağlar. Eğer yüzünüzde hiç tüylenme yok ise ilk başvurmanız gereken yöntem yüzünüze sarımsak sürmek olabilir. Uygulama esnasında eğer yüzünüzde yanma hissi oluşur ise yüzünüzü su ile durulayın ve bu yöntemi daha sonra tekrar uygulamayın.

Traş yöntemi ile sakal çıkarma

Traş olmak sakalların gürleşmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak tüyleri tersten alarak yapılan tersine traş yüzü tahriş eder ve var olan sakalları da kaybetmenize neden olabilir. O yüzden düz traşı tercih etmelisiniz.

Sakal çıkarıcı etkili yöntem

İhtiyacınız olanlar birkaç parça buz, birkaç diş sarımsak ve temizlenmiş bir yüz.

Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra buz parçalarını cildinizde biraz gezdiriyorsunuz. Sonrasında sarımsakları ortasından kesip yüzünüze iyice bastırarak sürüyorsunuz. Bu işlemi birkaç kez uyguladığınızda sakallarınızın nasıl gürleşmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Son çare olarak ise sakal ektirme yöntemini kullanmanız mümkündür.

Sakal nasıl çıkar konulu yazımız da ilginizi çekebilir.

YAZAR @lternatif

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

YORUMLAYINIZ